Niedziela Chrztu Pańskiego

W święto Chrztu Pańskiego 11.01.2015 r. W naszej Parafii mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch interesujących wydarzeniach.

Po mszy świętej o godz. 10.00, w kościele wystąpiły dzieci z tutejszej Szkoły Podstawowej Im. Jana Kochanowskiego z programem Jasełek Bożonarodzeniowych. Dzieci, pięknie przebrane z dużym zaangażowaniem odgrywały sceny Jasełek przeplatanych muzyką i śpiewem. Zdjęcia z tego wydarzenia już niedługo pojawią się na stronie Parafii.

Natomiast drugą inicjatywą był koncert kolęd w wykonaniu chóru „VOX CLEMENS” z parafii św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu. Zespół prowadzony przez prof. Pitra Łykowskiego wykonał szereg kolęd polskich i zagranicznych co pięknie korespondowało z tegorocznym wystrojem szopki w Wójcicach, ustrojonej flagami wszystkich narodów świata. Oprawa ta przypominała uniwersalizm zbawienia, z którym Jezus Chrystus przychodzi do wszystkich ludzi, a także była uzmysłowieniem daru pokoju, w którym wyrażamy nie tylko szacunek dla innych narodów, ras i kultur, ale także to, że zawsze ma nam zależeć na dobru drugiego człowieka i narodu.

Koncert został przyjęty z dużą radością wśród parafian, którzy zasłuchani w śpiew kolęd, wyrazili to oklaskami, ale i przygotowanym smacznym poczęstunkiem.

Odpust parafialny

Wrzesień to w naszej parafii czas odpustu parafialnego oraz dożynek. Poniżej krótka galeria zdjęć z tej uroczystości.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania poniższej inicjatywy połączonej równocześnie z festynem parafialnym. Mam nadzieję, iż w kolejnych latach młodzi i dorośli będą podejmowali z radością trud wspólnych starań.

ks. Paweł Stypa

Koncert Kolęd w Kościele w Wójcicach

Ostatni tydzień stycznia obfitował w Wójcicach w wydarzenia kulturalne. W minioną niedzielę mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania w świetlicy wiejskiej koncertu kolęd w wykonaniu chóru góralskiego z Milówki, natomiast w niedzielę 2. lutego po mszy świętej o godz. 10.00, w Święto Ofiarowania Pańskiego, tutejszy Zespół Śpiewaczy Dorosłych z Wójcic wystąpił w kościele parafialnym z koncertem kolęd, kończącym okres śpiewania pieśni Bożonarodzeniowych. Zespół, pod kierunkiem pani dyrygent wykonał kolędy i pastorałki polskie, a ma już w planach nowy repertuar na okres wielkopostny oraz nawiązujący do tradycji religijnych i uroczystości państwowych. Panie z Zespołu zapraszają wszystkich chętnych, mieszkańców Wójcic, ale i pobliskich miejscowości, do włączenia się w tą piękną przygodę wspólnego śpiewania podczas prób i podczas koncertów. Kto czuje w sobie choć trochę talentu, a przede wszystkim zapału niech czuje się zaproszony. Najbliższa próba w sobotę 8 lutego o godz. 17.00 w sali na plebanii.

 

 

Festyn Parafialny

W dniach 7-8 września 2013r. odbył się XVI „Festyn Parafialny”. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w jego organizacje, a tutaj kilka zdjęć z tej inicjatywy:

 

Odpust 8.09.2013r.

Drodzy Parafianie!

Już w następna niedzielę, 8 września, w naszej Parafii uroczysty Odpust związany z wezwaniem Kościoła Narodzenia NMP w Wójcicach. Zapraszam wszystkich mieszkańców oraz Gości, na Mszę świętą o godz. 12.00, która w szczególny sposób będzie podziękowaniem Panu Bogu za zebrane plony dożynkowe. Mam nadzieję, że będzie to czas radośnie przeżyty, aby nabrać sił ducha i serca do dalszych starań. Już w sobotę o godz. 20.00 będzie można wziąć udział w zabawie tanecznej, a w niedzielę od godz. 12.00 główna część Festynu z wieloma atrakcjami. Dziękuję już teraz wszystkim, którzy włożą swe siły, aby był to czas dobrze przeżyty. Serdecznie zapraszam w imieniu własnym, członków Rady Parafialnej, Rady sołeckiej, Radnego Wójcic oraz wszystkich organizatorów. Festyn zorganizowany jest przy wsparciu i pod Patronatem Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Jelczu –Laskowicach.

Proboszcz – ks. Paweł Stypa

Dożynki

W miniona niedzielę, 25 sierpnia odbyły się Dożynki Gminy Jelcz-Laskowice w miejscowości Grędzina.
Natomiast, już niedługo w naszej Parafii, odbędzie się Odpust Parafialny połączony z Festynem Dożynkowym, 8 września 2013r. rozpoczęty uroczysta Mszą świętą o godz. 12.00. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
Szczegóły podane będą wkrótce!

Misterium Pasyjne

Zapraszam Parafian do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej z wykonania „Misterium Pasyjnego” w którym wzięli udział mieszkańcy Wójcic. Tym samym składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie powyższej inicjatywy. Zapraszam do następnych wspólnych wydarzeń!

Film

Koncert w Długołęce

 

 Drodzy Parafianie,

20 stycznia 2013r. Wójcicki Zespół Śpiewaczy dorosłych, wziął udział w pierwszym gościnnym występie w kościele w Długołęce. Zespół wykonał program kolędowy w czasie Mszy świętej oraz kilka kolęd po zakończeniu liturgii. Koncert spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem parafian. Dziękując za gościnne zaproszenie ks. Proboszcza Franciszka Łysiaka, wyjazd sprawił dużo radości wszystkim uczestnikom oraz był ważnym doświadczeniem w zdobywaniu szlifów muzycznych. Oto krótka galeria zdjęć z powyższego wydarzenia.W dalszym ciągu próby zespołu są otwarte na chętnych, aby przez muzykę chwalić Pana Boga i nieść radość w wielu pięknych inicjatywach naszej miejscowości.

 

Jasełka 2013

Galeria

W tej galerii znajduje się 35 zdjęć.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2013r., odbyły się w naszej Parafii jasełka bożonarodzeniowe połączone z żywą szopką oraz koncertem kolęd. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli wkład swojej pracy w przygotowanie tej świątecznej oprawy. Poniżej galeria zdjęć z tego spotkania, a … Czytaj dalej